Anasayfa OTEL ARA Yurtiçi Oteller Yurtdışı Oteller Yurtdışı Turları Yurtiçi Turları Tatil Haberleri
Tatil Turlari
Vizesiz Turlar | Vize İşlemleri | Hergün haraketli turlar | İletişim
Tur

Vize istemeyen ucuz yurtdışı tatil imkanları


Türkiye'deki tatil için bütçe ayırabilenler Tunus'a, Akdeniz turları kıyılarını dolaşmayı sevenler ''Dalmaçya Turu''na, Kızıl Deniz'e dalıp, piramitleri gezip, Şarm El Şeyh'te plaj keyfini çıkarmayı hayal edenler ise Mısır turları'a uygun fiyatlarla tur bulabiliyor.

Akdeniz çanağındaki Fas, Tunus turları ve Mısır'dan, Uzakdoğu turları'nun egzotik ülkeleri Tayland turları ve Singapur'a, Güney Afrika'dan, Arjantin turları ve Brezilya turları gibi Latin Amerika ülkelerine bir çok ülke, Türk tatilcilerden vize istemiyor. Farklı, eğlenceli ve egzotik bir seyahate çağıran bu ülkelerdeki tatiller de aslında, Türkiye'de Ağustos ayında çıkılan tatile yakın maliyet sunuyor.

Buna göre, bu ay, en cazip ve uygun fiyatla yurt dışı seyahatleri sıralamasında bir numarayı Dalmaçya Turları, ikinciliği Mısır, üçüncülüğü Tunus, dördüncülüğü Fas, beşinciliği de Taylad ve Singapur turları alıyor.

DENİZ VE PİRAMİTLER BİR ARADA

İzmir'den gemiyle ''Dalmaçya Turu''na çıkılabiliyor.

Vizesiz yapılan turla, Dalmaçya kıyıları, Arnavutluk, Hırvatistan, Karadağ ve Bosna-Hersek bir hafta içinde geziliyor.

Gece yolda, gündüz başka limanlarda, her gün başka yerleri görme imkanı sunmasıyla çok keyifli ve renkli, çocuklu ailelerin de katılabileceği bir tur. Çoğu insanın görmek istediği yerler tek turda gezilebiliyor.

Pasaport, iki resim, nüfus cüzdanı fotokopisiyle hemen vize verilen Mısır'da da hem deniz-kum-güneş hem kültür turu yapmak mümkün.

Kızıl Deniz'e dalma, plajlarda kumların ve sıcak denizin keyfini çıkarma, Kahire turları'de piramitleri görme şansı veren turlar, ziyaretçileri dünyanın en gözde turizm bölgelerinden biri haline gelen tatil beldesi Şarm El Şeyh'te ağırlıyor. Şehirde, nem olmadığı için 35 derecenin bile hissedilmemesi, sıcaktan bunalmayı önlüyor.

Mısır'da 7 gece, her şey dahil tatil için, uçak masrafları dahil, normal standartlardaki bir otelde kalınacaksa 289 avro, daha iyi bir otelde kalınacaksa 500 avro civarında gibi fiyatlar sunuluyor.

AYNI MASRAFLA, Antalya turları YERİNE TUNUS

Hem farklı ülke görmek hem de Türkiye'deki tatil kadar harcama yapmak isteyenler için ise Akdeniz'in kıyısında en uygun ülke ise Tunus.

Deniz ve hava sıcaklığı Antalya ile aynı olan, uçakla sadece 2,5 saatte ulaşılan Tunus için evden çıkarken pasaportunuzu yanınıza almanız yeterli.

Tunus'a, 4 gece 5 gün uçak dahil tatil programları 349-399 avro arasında değişiyor.

Deniz-kum-güneş tatili yerine kültür turuna çıkmak isteyenlere ''renklerin ve güneşin ülkesi'' Fas turları da vizesiz seyahat imkanı sunuyor.

Fas'ta, özellikle ABD Film Enstitüsü'nce ''tüm zamanların en iyi aşk filmi'' seçilen ''Kazablanka'' filmine adını veren Kazablanka şehri ile Atlas dağlarının dibinde, çöl ambiyansı sunan Marakeş turları'e turların ilgi çektiği belirtiliyor.

Fas'ta 4 gecelik tatil fiyatı ise 600 avro civarında.

UZAK DOĞU ASLINDA UZAK DEĞİL...

Tatilciler Uzakdoğu'da hem deniz ve güneşi hem farklı bir kültürde egzotik tatları bulabilir.

Tur operatörleri, Tayland turları için 549 avrodan başlayan fiyatlar sunuyor.

VAHŞİ DOĞADA TATİL...

Vizesiz gidilebilen Güney Afrika turları da farklı bir seyahat yapmak, Safari turları turlarına katılmak isteyenler için bulunmaz bir yer.

Şu anda kış olmasına rağmen hava sıcaklığının 24 derecede olduğu Güney Afrika'daki turlarda, dünyadaki en meşhur safari parklardan Kruger National Park ile Pilansburg Park, vahşi doğanın ortasında kurulan, yapay tropik sahilleri, casinosu, botanik bahçesiyle Sun City, Masa Dağı, Ümit Burnu, şarap çiftlikleri, balina turları, Nelson Mandela'nın hapis yattığı Robben Island ve meşhur Kristenbosch botanik bahçesi ile vahşi doğa görülebilir..

İtalya turlarının içeriği konusunda da bilgi verecek olursak, ''Roma'ya gidilip Roma turları'dan dönülen turlar, biraz daha ucuz olmasına rağmen, fazladan 600 kilometre yapılır. Venedik turları'e gidip Roma'dan dönmek veya tersi ise 1 gün kazandırır'',

Türkiye'den vize istemeyen ülkelerin listesi

Andorra, Arjantin, Arnavutluk, Bahama, Barbados, Batı Samoa, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Dominika, Ekvator, El Salvador, Endonezya, Fas, Fiji, Filipinler, Gambia, Grenada, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kore, Hırvatistan, Hong Kong, İran, Jamaika, Japonya, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kolombiya, K.K.T.C., Kosta Rika, Makedonya, Maldivler, Malezya, Malta, Mauritius, Monako, Romanya, Santa Lucia, San Marino, Seyşeller, Singapur, Solomon Adaları, Şili, Swaziland, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Vatikan..

kaynak: on5yirmi5

Anasayfa | Yurtdışı Turları | Yurtiçi Turları | Yurtdışı Oteller | Yurtiçi Oteller | Otel Ara | Antalya Otelleri | Bodrum Otelleri | İletişim
Biz Kimiz web tasarım Neden Tüm Tatil Turları Müşteri Hizmetleri
Copyright© 2009 Tüm Hakları Saklıdır.
Email
Password
Şifremi Unuttum?