ARA
0216 347 67 65

Amerika Turları

 Amerika Birleşik Devletleri tatil turları hakkında

350 milyon nüfus ve 9.5 milyon kilometre karelik yüzölçümü ile Amerika birçok kültürü içinde barındırmaktadır. Amerika çok kültürlüğü yapısı ile nüfus yoğunluğu bakımından Çin ve Hindistan dan sonra Dünyanın üçüncü büyük ülkesidir. Toplam 50 eyaletten ve 1 federal bölgeden oluşur bunların 48 tanesi ana kıtada diğer 2 tanesi Hawaii adaları ve Alaska’dadır. Amerika’da federal bölge ise Washington DC’dir.  1492’de Avrupalılar tarafından keşfedilen ve 1776 yılında kurulan ülke 1756-1763 yılları arasında tarih de Yedi Yıl Savaşları olarak bilenen ittifak savaşlarını yaşamıştır. Ülkeyi anayasa ile yürüten bir başkanın seçimle başa gelmesini sağladığı için Dünya demokrasi tarihinde bir ilk olmuştur. Bu anlamda Fransız Devriminin de öncüsü konumundadır.

Amerika yıllık 70 milyona yakın turist ile Fransa’dan sonra en fazla ziyaret edilen ikici ülke konumundadır. Amerika turları ülkemizden de oldukça fazla ilgi görmektedir. Geçtiğimiz sene ülkemizden turistlik amaçla Amerika seyahati gerçekleştiren kişi sayısı 250 bini aşmaktadır. Türk turistlerin en fazla ilgi gösterdiği şehirler ise New York, Los Angeles, Orlando, Miami ve Las Vegas’tır.

New York hakkında bilgi

 9 milyonluk nüfusu ile Amerika Birleşik Devletlerinin en kalabalık şehri konumunda bulunan New York tam bir gökdelenler şehri. Empire State Bulding en ünlüsü. 102 kattan oluşan bina 443 metre. Bugünkü gökdelenlerle özellikle de Dubai de bulunan Burj Halife ile kıyaslandığında oldukça kısa sayılabilecek bir yüksekliğe sahip. Bildiğiniz üzere Burj Halife 828 metre ile şu anda Dünyanın en yüksek binası konumunda. Dilerseniz Empire State Bulding e çıkabilirsiniz. Çıkacağınız kata göre bilet fiyatları değişiyor. Örneğin 86.kat 25 dolar, 102.kat da bulunan Top Deck’de 49 dolar.

Amerika’nın simgesi konumundaki Özgürlük Anıtı ise ( Statue of Liberty) bu şehirdeki Liberty adası üzerinde yer alıyor. 1886 yılında inşa edilen ve Dünya'nın en tanınan anıtlarından biri olan Özgürlük Anıtı’nın Fransa’dan getirildiği bilinmekle birlikte Osmanlı padişahı Sultan Abdülaziz tarafından yaptırıldığı da iddia edilmektedir.

New York şehrinin diğer bir anıtsal yapısı da Brooklyn köprüsüdür. 1886 yapıldığında o güne kadar Dünya da bulunan diğer köprülerden daha uzun olması ve çelik halat sisteminin ilk defa kullanılması ile ünlenmiş olan köprü yaya trafiğine de açıktır. New York seyahatinizde mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Brooklyn Köprüsüne giderken Dünya Finans Merkezi konumundaki Wall Street’e uğrayın. Burada bulunan 3 ton ağırlığında ki bronz Boğa heykeli ile fotoğraf çektirmeyi unutmayın. Amerikan finans piyasalarının agresif özelliğini temsil eden boğa heykeli New York şehrinin ikonlarından biri konumunda.

New York’da Menhattan bölgesinde bulunan Central Park ise diğer bir durağınız olsun. 3382 dönümlük bir arazi üzerine kurulu bu park şehrin tam kalbinde yer alıyor.Park sabah 06.00 ‘dan gece 01.00’a kadar açık.

Miami hakkında bilgi

Florida eyaletinin ikinci büyük kenti konumundaki Miami Atlas okyanusu kıyısındadır. Yaklaşık 500 bin kişinin yaşadığı şehir Amerika’nın turistik cazibe merkezlerinden biridir. İstanbul’dan Türk Hava Yoları ile direk uçabileceğiniz şehrini ziyaret etmek için en uygun zaman Şubat- Haziran ayları arasındaki dönemdir.

Miami özellikle kumsalları ile ünlüdür. Bembeyaz kumsalların tadını çıkarabileceğiniz en ünlü bölgesi ise Souht Beach bölgesidir. Bir çok Amerikan filminde  gördüğünüz Ocean Drive olarak adlandırılan sahil yolu  bu bölgededir. Bunun dışında kafeleri,pubları ile ünlü trafiğe kapalı bir alan olan Lincoln caddesini de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Miami’nin farklı kültürü Küba Mahallesi ise duraklarınızdan biri olsun. Burada bulunan Puro yapım atölyelerinden gerçek Küba purosu alabilir, leziz Küba Mutfaklarını sunan restoranlarında yemek yiyebilirsiniz.

Orlando hakkında bilgi

250 bin nüfuslu bu şehir New York dan başlayarak Miami’ye kadar yapacağınız araç yolculuğundaki ana duraklardan biridir. Atlas okyanusu kıyısınca uzanan bu otoban da mutlaka araç kiralayarak bu yolculuğu yapmanızı tavsiye ederiz. Eşsiz manzaralar eşliğinde gerçekleştirilen bu yolculuğun ana duraklarından biri olan Orlando emsalsiz bir eğlence ve alış veriş merkezi konumunda. Bu şehirde yapılacak onlarca şey varken en az 3 gününüzü buraya ayırın deriz. Sadece Disneyland’ı gezmeniz dahi 2 gününüz alacaktır. Universal Sütüdyoları’nın yer aldığı şehir birçok alış veriş mağazasını da içinde barındırıyor. Büyük indirim günlerinde ise Dünya’nın en ünlü markalarını çok ucuza alabilme şansınız oluyor. Özellikle Vineland Premium Outlet mağazasını ziyaret ediniz.

 


Bizi Takip Edin


Adres : Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Çamlıoğlu Apt. No: 79 D: 19 Kadıköy / İstanbul
Telefon : +90 (216) 347 67 65 pbx
Faks : +90 (216) 347 67 65
E-Mail : info@tumtatilturlari.com
Copyright © 2017 Tüm hakları saklıdır. Bu site Gezigen turizm kuruluşudur