ARA
0216 347 67 65

Dubai Turları

 Dubai tatil turları

Yedi adet emirlikten oluşan Birleşik Arap Emlikleri’nin en bilindik emirliği Dubai için çölde modern vaha demek yerinde olacaktır. 2,5 milyon nüfusunun sadece yüzde onluk kısmı yerel halkından oluşan emirlik tam bir turizm cazibe merkezi. Dünyada ki ‘en’ lerin buluştuğu şehir Arap Dünyasın da finansal merkezi konumunda.

Ziyaretçilerine Dünyanın en yüksek binasını, en büyük alış veriş merkezini, en büyük havaalanını, en lüks otelini görme imkanı veren şehir, muhteşem yapıları ile gelenleri adeta büyülüyor. Gerek bölgenin para merkezi olması gerekse yaptıkları muazzam turizm yatırımları sayesinde adından sıklıkla söz ettiren Dubai ülkemizden de her sene on binlerce turisti ağırlıyor.

Bembeyaz kumsalları ve turkuaz renkli denizi ve bir çok kumsalı ile deniz tatili meraklıları ile birlikte devasa alış veriş merkezler ile alış veriş meraklılarını da aynı yerde buluşturmayı başaran Dubai’de sıkılmak neredeyse imkansız. Yazın çöl sıcağında kayak yapabilmek gibi extrem imkanlara sahip şehir neredeyse 24 saat yaşıyor.  Dubai’de gece hayatı ise ihtişamı ile göz kamaştırır nitelikte.

Dünyanın her türlü mutfağını bulabileceğiniz şehir, her bütçeye uygun imkanları da beraberinde sunuyor. Altın parçacıkları ile süslü çorbadan yarım ekmek dönere kadar her türlü yemek alternatifini bulmak mümkün. Şehrin çok kültürlü yapısı doğal alarak yeme içme kültürüne de yansımış durumda. Ülkemizden de bir çok ünlü restoran zincirinin şubelerini bulmak mümkün.

Dubai dediğimiz gibi sıkılmak neredeyse imkansız. Genelde 3 gece konaklamalı turlar şeklinde ziyaret edilen şehir de alternatif o kadar fazla ki her birini gerçekleştirmek için zamanınızı çok iyi organize etmelisiniz. Sadece Dünyanın en büyük alış veriş merkezi Dubai Mall’ı gezmek için bile neredeyse bir tam gününüzü ayırmanız gerekmektedir.

Çocuklar için yapılmış olan eğlence ve su parkları, kayak pistleri, devasa akvaryumları ve oyun alanları ile Dubai, çocuklu aileler içinde tercih edilen bir destinasyon olmasını sağlıyor.

Dubai’de gezilecek yerler

 Dubai bu konuda oldukça zengin. Neyi arzu ederseniz şehirde bir karşılığını bulabiliyorsunuz. Şehir 4 farklı bölgeden oluşuyor ve şehir planlaması buna göre yapılmış. Her bölgede mutlaka gezip görülecek yerler var. Şehrin en lüks semti deniz kenarında bulunan Jumeirah bölgesi. Kumsalların olduğu bölgede aynı zamanda insan eli ile yapılmış devasa adalar da mevcut. Yapımı National Geographic’in belgesellerine konu olmuş bu devasa kum adalar da Dünya’nın en pahalı villalarını görmek mümkün. Adalardan en büyüğü olan Palmiye adasında bulunan Atlantis otelindeki deniz akvaryumunu da gezmeyi ihmal etmeyin.

Dubai denince ilk akla gelen Jumeriah bölgesinde bulunan Burj el arab oteli. Dünyanın yedi yıldızlı tek oteli olarak geçen Burj el Arab’ı mutlaka ziyaret edip görmenizi tavsiye ederim. Turlar bu otelde öğle yemeğini extra olarak satıyor. Açık büfe alınan öğle yemeği sonrasında elinizi altın musluklarda yıkamak gibi bir tecrübeye sahip olmak isterseniz kaçırmamanızı öneririz.

Kapladığı alan açısından Dünya’nın en büyük alış veriş merkezi olan Dubai Mall’ı ziyaret etmek isterseniz genişçe bir zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. İçerisinde 1200 dükkan ve 160 restoran bulunan alış veriş merkezi yine Dünyanın en lerinin birinin hemen yanı başında yer alıyor. Dünyanın en uzun binası Burj Halife hemen yanında.

828 metre ile Dünya’nın en uzun binası Burj Halife gerçekten müthiş bir mimari başarı. Aşağıdan yukarı doğru baktığınızda bile başınızı döndürecek yüksekliğe sahip Burj Halife’yi bilet alarak ziyaret edebiliyorsunuz. 124. Katında bulunan seyir terasından Dubai’nin genel görüntüsü büyüleyici.

 İnci ticareti yapılan küçük bir köyden bugünlere gelmiş olan Dubai her ne kadar tarihi bir birikime sahip değilse de şehirde çok eski olmamakla birlikte tarihi yapılar mevcut. El Fahidi Hisarı bunların başında geliyor. Dubai’nin eski şehir merkezinde bulunan bu hisar 1787’de yapılmış. İçinde etnografya müzesi de bulunan bu tarihi yapıyı boş vaktinizde gezebilirsiniz.

Dubai’yi senenin her döneminde ziyaret etmeniz mümkün. Özellikle Eylül – Mayıs ayları arasında tercih ederseniz en güzel dönemlerini yakaladınız demektir. Şubat ayında dahi denize girme imkanı olan şehir de Mayıs ayı başlarından itibaren gündüz vakitlerinde sıcaktan dolayı dışarıda durmak pek mümkün değil. Bu yüzden şehirde otobüs durakları dahi klimalı.

Dubai’de akşam üzerine doğru sıcaklık düşmeye başladıkça sokakta gezinen insan sayısında artış başlıyor. Özellikle akşam saatleri JBR Walk & Dubai Marina denilen bölgeyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Palmiye adasının neredeyse karşı kıyısına düşen bölgede gezinirken kendiniz Manhattan’da geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Onlarca restoran, pub ve cafe’nin bulunduğu bölge ziyaret listenizin önemli bir yerinde bulunsun.

Medinat Jumeirah denilen bölge ise Dubai’nin en güzel mekanlarından birisi. Özel bir mimariye sahip çarşı Burj El Arab’ın hemen yanında yer alıyor. Bölgeye özel takıları, eşyaları ve yüzlerce dükkanı bulabileceğiniz çarşıyı ziyaret etmenizi öneririz.

Dubai’de alternatif özel gezilerden birisi de Arap çölünde 4*4 ler ile yapacağınız tur olacak. Muhteşem kum dağların tepelerinden aşağıya doğru hızla inen araçlarda yaşayacağınız heyecanı akşam yine çölde alacağız açık büfe yemek ile taçlandırıyorsunuz. Dünya’nın en güzel kum tepelerinde bu heyecanı yaşamak için mutlaka katılın deriz.

Dubai’den 2 saat mesafe de bulunan Baş Emirlik Abu Dabi ise bambaşka güzellikte bir yer. Dubai turlarında extra olarak satılan Abu Dabi gezisini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Ferrari meraklıları içinde yine Abu Dabi yakınlarında bir Ferrari Köyü var ve burada Ferrari kullanabilme şansınız oluyor.

Dubai alış veriş festivalleri ile de oldukça fazla turist çeken bir şehir. Her sene Şubat ayı içerinde yapılan festival zamanında Dünya’nın en ünlü markalarını ve elektronik eşyaları çok ucuza almak mümkün. Yalnız bu dönemde Dubai’yi ziyaret edecekseniz uçak biletinizi çok önceden almanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde uçuşlar oldukça pahalı.

Dubai balayı tatili içinde oldukça tercih ediliyor. Balayı tatili için güzel bir alternatif olan Dubai’de her bütçeye uygun otel bulmak mümkün. Dubai ile birlikte başka bir emirlik olan Fujerah da da yüzlerce otel seçeneği bulunmakta. Dubai, Abu Dabi ya da Fujerah da balayı tatiliniz geçirmek isterseniz 4 yada 5 günlük bir paket tur için kişi başı 700 dolar gibi bir bütçe yeterli olacaktır.

 


Bizi Takip Edin


Adres : Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Çamlıoğlu Apt. No: 79 D: 19 Kadıköy / İstanbul
Telefon : +90 (216) 347 67 65 pbx
Faks : +90 (216) 347 67 65
E-Mail : info@tumtatilturlari.com
Copyright © 2017 Tüm hakları saklıdır. Bu site Gezigen turizm kuruluşudur