ARA
0216 347 67 65

İtalya Tatil Turları

 İtalya tatil turları ve İtalya turu hakkında bilgi

Güney Avrupa da yaklaşık 302 bin km karelik bir alana kurulu İtalya Türkiye’nin yarısından daha az bir yüzölçümüne sahiptir. Kuzey de İsviçre, Fransa, Avusturya ve Slovenya ile kara sınırı olan ülke güney batı ve doğusu ile Akdeniz ile sınırlanmıştır. Şekil olarak genelde çizmeye benzetilen Ülke 65 milyona yakın nüfus barındırmaktadır. Yıllık ortalama 50 milyondan fazla turist ülkeyi ziyaret etmektedir. 1500 yıl hüküm süren Roma imparatorluğuna ev sahipliği yapan ülkenin kadim bir tarihi vardır. Yeniden doğuş – Rönesans olarak adlandırılan dönemin beşiği Floransa ve Venedik bugün ülkenin en fazla ziyaret edilen şehirlerinin başında gelir. Bunun ile birlikte ülkenin de başkenti konumunda olan Roma İtalya turlarının ilk durağıdır.

Katolik mezhebinin merkezi Vatikan’a Roma ev sahipliği yapmaktadır. İtalya turlarının vazgeçilmezi St Pietro Kilisesini içinde barındıran Vatikan’ı ziyaret etmek isterseniz özel vize çıkarmanız gerekmektedir.

Roma Kolezyum, İspanyol merdivenleri, Trevi çeşmesi ya da bilinen diğer adıyla aşk çeşmesi, Navona meydanı ile gelen ziyaretçileri için birçok güzellikleri içerisinde barındıran bir şehir. Tarihi zenginlikler açısından oldukça zengin olan şehri kısa süreli bir tatil ile tamamını gezmeniz pek mümkün değil. Dolayısıyla minimum 3 gününüzü bu şehri keşfetmek için ayırın. Teber nehri Roma’yı ikiye bölüyor. Şehirde dolaşıp görebileceğiniz çoğu bölge ırmağın doğu kıyısında kalıyor. Nehrin her iki kıyısını da onlarca köprü birbirine bağlıyor.

Roma mutfağı ise oldukça çeşitli ve lezzetlidir. Özellikle Dünyaca isim yapmış pizzası ve dondurmasını mutlaka denemelisiniz. Pizzacılar içinde en ünlüleri ise Pizzeria Baffetto ve Pizzeria da Ricci. Dondurmacılar ise tavsiyelerimiz La Strega Nocciola ve Galeteria la Romana olacaktır.

Adeta bir açık hava müzesi konumunda olan Floransa ise İtalya turlarının vazgeçilmez duraklarından biri. Bu şehirde tıpkı Roma gibi nehrin iki kıyısında yer almaktadır. Arno nehrinin adeta ikiye böldüğü şehir Uffizi müzesi gibi Dünyanın en ünlü müzelerinden birini barındırır. Bunun yanında Giotto’nun Çan Kulesi, Floransa Katedrali, Duomo meydanı vePonte Vecchio köprüsü mutlaka görmeniz greken yerlerin başında geliyor. Michelangelo’nun muhteşem heykelleri ile süslü Piazzale Michalengolo ise görmeden dönmeyin dediğimiz yerler arasında. Floransa’da çok popüler turistik mekanlar dışında çok çok özel bir yer görmek isteyenlere ise 1550 yılında Medici ailesinin Pitti Sarayı’nı almalarından sonra yaptırdıkları Boboli Bahçelerini gezmelerini tavsiye ederiz.

Avrupa’nın en romantik şehri’ neresi diye sorsak çoğumuz Venedik diye cevaplarız. Gerçekten de bu şehir tarihi dokusu, gondolları, kanalları ve bu kanalları birbirine bağlayan köprüleri ile bu övgüyü sonuna kadar hak ediyor. Venedik bütün bu güzellikleri barındırdığı için her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. 118 adadan oluşan şehri 400 den fazla köprü birbirine bağlıyor. Şubat ayında yapılan Venedik karnavalı’nı ise özellikle ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Sokakları maskeli baloya dönen bu günlerde Venedik bambaşka bir güzelliğe bürünüyor. 


Bizi Takip Edin


Adres : Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Çamlıoğlu Apt. No: 79 D: 19 Kadıköy / İstanbul
Telefon : +90 (216) 347 67 65 pbx
Faks : +90 (216) 347 67 65
E-Mail : info@tumtatilturlari.com
Copyright © 2017 Tüm hakları saklıdır. Bu site Gezigen turizm kuruluşudur